regalik na sprzęt audio (lite drewno)

podstawy do Amphion Xenon + MOD elementów bazowych
28/12/2020
podstawy regulowane do kolumn DIY (montażowe)
21/01/2021
 

 

REGALIK NA SPRZĘT AUDIO

Z litego drewna


 

Regalik został wykonany na specjalne zamówienie i był pierwszym meblem mało-gabarytowym tego typu (rodzaj konstrukcji). Został wykonany w pełni z litego drewna egzotycznego WENGE. 

Mebel w najważniejszych kwestiach, czyli wymiarach, został bardzo jasno zdefiniowany, a to dlatego, że miał zostać zaprojektowany docelowo pod już zakupiony sprzęt. Sprawę bardzo ułatwiło udostępnienie pełnych danych wszystkich komponentów audio - w tym najistotniejszych - wymiarów - oraz określenie ich umiejscowienia na regale. Co do designu, pozostawiono pewną dowolność pod warunkiem zmieszczenia się maksymalnych, możliwych wymiarach.
 

Zgodnie z wymogiem surowcem konstrukcyjnym dla całego mebla zostało lite drewno egzotyczne WENGE. Mimo, iż jest to tarcica trudna w obróbce i szkodliwa dla zdrowia bez solidnego zabezpieczenia, charakteryzuje się jedną istotną cechą - jest materiałem o niesamowitej twardości i sztywności. Tym samym oba blaty mebla mogą przenosić naprawdę duże obciążenia, jakimi często są duże wzmacniacze i końcówki mocy.


Blaty zostały wykonane jako klejonka lamelowana, składająca się z kilku klepek o przekroju prostokąta. Ze względu na chaotyczną kolorystykę naturalnego drewna otrzymały dodatkowe wykończenie w postaci prostosłojnego forniru WENGE, dla ujednolicenia koloru i odcienia. Po obróbce uzyskały docelowy wymiar 107 x 40 cm oraz 22 mm grubości.


 

 

 

Nogi zostały wykonane z ciemniejszej odmiany WENGE dla uzyskania efektu odpowiedniego kontrastu względem blatów. Miało to uwydatnić ich widoczność na tle większych jaśniejszych blatów, który został w nich zamocowany za zasadzie wpustu, co dało jednocześnie bardzo mocno podporę i mocowanie. Dość nietypowe umiejscowienie nóg miało na celu podkreślenie designu oraz zapobiegnięcie wygięciu się blatów w razie późniejszej zmiany sprzętu na cięższy. Dla zapewnienie ochrony przed porysowaniem podłoża, każda noga została wyposażona w nakładkę z zagęszczonej masy korkowej o grubości 2 mm.


Aby uzyskać solidną, mocną satynową powłokę, za grunt wykończeniowy posłużył żelowy, transparentny lakier poliuretanowy, natomiast warstwę wierzchnią stanowi 10 warstw ręcznie nakładanej politury na bazie rubinowego, naturalnego szelaku indyjskiego. 

 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - ok. 17 kg

Wymiary: 113 x 43 x 35

Materiał konstrukcyjny - lite drewno egzotyczne WENGE

Wykończenie - lakier poliuretanowy transparentny / ręcznie nakładana politura na bazie rubinowe, naturalnego szelaku indyjckiego


KONTAKT