podstawy regulowane do kolumn DIY (montażowe)

regalik na sprzęt audio (lite drewno)
16/01/2021
NORDMENDE PA-1000 half-case / FULL CUSTOM
08/04/2021
 

 

PODSTAWY REGULOWANE, STALOWE

Do kolumn DIY (montażowe)


 

Komplet podstaw pod kolumny DIY został wykonany na specjalne zamówienie, jako pierwszy tego typu. Zamawiający zażyczył sobie mocne podstawy z opcją regulacji, które udźwignęłyby bezproblemowo kolumny DIY o wadze jednostkowej ok 23 kg. 

Podstawy zostały wykonane jako projekt w pełni autorski, ze względu na całkowitą dowolność w kwestii designu. Konieczność ograniczenia grubości, ze względów wizualnych oraz udźwigu podyktowała dobór materiału na bazę konstrukcji - czarną stal o grubości 6 mm. Po zakończeniu fazy projektowej podstaw, formatki z płyty stalowej zostały wycięte laserowo, dla uzyskania jak największej precyzji kształtu oraz otworów montażowych i ich rozstawu.


Celem uzyskania maksymalnie odpornej mechanicznie i trwałej kolorystycznie powłoki wykończeniowej, po wstępnym szlifowaniu i wygładzaniu krawędzi, wycięte płyty stalowe zostały oddane do lakierowania proszkowego na kolor CZARNY MAT.


 

 

Najistotniejszym aspektem projektu były nogi/stopy poziomujące. Aby pasowały wizualnie do gabarytu podstawy jak i samej kolumny oraz spełniały wymaganie klienta w kwestii docelowego odstępu kolumny od podłogi (ok. 8-9 cm), musiały być odpowiednio masywne z wyglądu i dopasowane kolorystycznie.

Nogi zostały zaprojektowane jako 5-cio elementowa konstrukcja z regulacją wysokości w zakresie + 8/9 mm od pozycji nominalnej. Po wytoczeniu z aluminium uzyskały docelową średnicę 49 mm. Zespół elementów umożliwiający regulację wysokości poprzez moletowanie powierzchni, uzyskał wygodniejszy uchwyt do obracania.
Po skompletowaniu wszystkich elementów, zostały one poddane barwieniu na czarno za pomocą tlenków, aby odpowiednio pasowały do koloru płyt. 

Nogi zostały dodatkowo wyposażone w kilka dodatkowych elementów z innych materiałów, takich jak ochronne, elastyczne wkłady z masy korkowej znajdujące się bezpośrednio pod blatem, nad elementem regulującym oraz pomiędzy nim a elementem najniższym podstawy. Jako elementy styczne z podłożem zostały zastosowane wytoczone krążki o profilu stożkowym z czarnego, ślizgowego poliamidu, mającego na celu wygodne obracanie i regulację nóg oraz swobodne przesuwanie kolumn po podłożu.


 

 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - ok. 8 kg / sztuka

Wymiary: 30 x 42 x 9,5 cm (11 z nakładkami montażowymi nóg do blatu)

Materiał konstrukcyjny - stal czarna / aluminium / poliamid

Wykończenie - lakier proszkowy CZARNY MAT / oksyda czarna


KONTAKT