podstawy do Amphion Xenon + MOD elementów bazowych

separation bases hmsm2la-07-bs
24/11/2020
regalik na sprzęt audio (lite drewno)
16/01/2021
 

 

PODSTAWY SEPARUJĄCE DO KOLUMN AMPHION XENON

+ MOD elementów bazowych


 

Zestaw akcesoriów w postaci podstaw separujących oraz modyfikacji elementów bazowych samych kolumn, został wykonany na specjalne zamówienie dla klienta, posiadacza pary fińskich kolumn Amphion Xenon. Konstrukcji dość nietypowych, z racji bardzo niewielkiego stosunku szerokości do głębokości przy jednoczesnym zachowaniu stosukowo dużej wysokości. Z miejsca było wiadomo, że nie będzie to sprawa prosta, gdyż podstawowym warunkiem, poza pewnymi ograniczeniami budżetowymi, był również docelowy rozmiar podstaw, tym samym poprzecznych wsporników kolumn, które również miały zostać wykonane. 

Fabryczne elementy bazowe z topornej blachy, ze stopami z ocynkowanej stali i plastikowymi elementami wysłonowymi, na których stały kolumny, zostały zdemontowane, ze względy na niepotrzebne poszerzenie całości kosztem cennej przestrzeni w niewielkim lokum. Nowe elementy bazowe zostały wykonane ze sklejki okleinowanej fornirem DĄB NEGRO i wykończone satynowym lakierem poliuretanowym. Otwory montażowe do podstawy kolumn zostały wywiercone według parametrów po konsultacji z producentem. Na obu końcach każdego wspornika znalazły się otwory z nierdzewnymi, gwintowanymi tulejkami do montażu nowych, specjalnie wytoczonych kolców ze stali nierdzewnej.


 

 

Same podstawy zostały wykonane jako podwójne blaty zespolone. Dolny, bazowy, z płyty HDF 25 mm wykończonej białym, matowym lakierem poliuretanowym, a górny, główny, ze sklejki 21 mm okleinowanej fornirem DĄB NEGRO i wykończonej twardym, żelowym lakierem poliuretanowym. W blaty dolne wklejone zostały nierdzewne tuleje gwintowane do późniejszego montażu stopek dla samych podstaw.

Stopki do podstaw zostały wykonane z tradycyjnie toczonego aluminium klasy PA6. Ich wymiar to fi= 39 x h= 35 mm. Posiadają ozdobne przetoczenia oraz gwint montażowy M6 o długości 10 mm i lakierowane wykończenie w kolorze czarnej satyny. Dodatkowo od góry i od spodu posiadają wklejone na stałe krążki z zagęszczonej masy korkowej w celu ochrony przez uszkodzeniem, zarówno blatu bazowego jak i powierzchni, na której stoją podstawy. 

Dla ochrony blatu głównego podstawy przed spiczastymi kolcami nowo wytoczonych kolców do elementów bazowych kolumny, wykonane zostały w ramach zestawu talerzyki podstawkowe o tej samej średnicy, również ze stali nierdzewnej i dodatkowo podklejone masą korkową. 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - ok. 6 kg / sztuka

Wymiary: 27 x 42 x 8,1 cm

Materiał konstrukcyjny - HDF / sklejka wodoodporna fornirowana / aluminium

Wykończenie - lakier poliuretanowy BIAŁY MAT/żelowy lakier poliuretanowy, bezbarwny/ czarny lakier akrylowy do metalu 2K - CZARNA SATYNA


KONTAKT