monitory shu-2 sidewood

pw2la-05-p
19/04/2018
pw1la-04-p
17/09/2020
 

Monitory stereo

Mod. SHU-2 Sidewood

To pierwszy, wykonany całkowicie od podstaw według autorskiego projektu, zestaw 2-drożnych monitorów stereofonicznych. Dość nietypowy, jak na obecne trendy wygląd, został zainspirowany estetyką sprzętów audio z przełomu lat 50 i 60, jednak jednocześnie sprawił, że monitory prezentują się dość oryginalnie nawet wśród modeli typu Vintage, które są im wiekowo najbliższe stylistyką. 

SHU-2 Sidewood to konstrukcja dwudrożna, zamknięta, oparta na podzespołach polskiej marki STX. Dwa głośniki, nisko-średnio-tonowy oraz wysokotonowy połączone ze zwrotnicą o charakterystyce 12/8/8 tworzą układ o łącznej mocy 80W.

Monitory o objętości wewnętrznej rzędu 27 litrów, dzięki wykorzystanym przetwornikom, generują czyste, ciepłe i przyjemne w odsłuchu brzmienie, okraszone nisko schodzącym basem. Jednocześnie zachowują stosunkowo dużą szczegółowość, co najbardziej da się odczuć podczas odsłuchu muzyki takiej jak jazz czy muzyka kameralna lub symfoniczna, gdzie istotny jest każdy dźwięk wydobywający się z poszczególnych instrumentów. 
Zestaw charakteryzuję się również bardzo dobrą, świetnie wyczuwalną stereofonią dzięki, której można doświadczyć zarówno łagodnych jak i mocnych przejść dźwięków z uwzględnieniem dużej precyzji usytuowania ich w przestrzeni.

Do budowy obudów, jako podstawowy surowiec, zostały wykorzystane formatki z płyty MDF. W tylnym, odkręcanym panelu zostały umieszczone pozłacane terminale dostosowane do większości mocowań przewodów głośnikowych. W środku pomiędzy głośnikami znajduje się jedna niepełna przegroda. Całość została wykończona strukturalnym, matowym, czarnym lakierem poliuretanowym.

Boki oraz kolumn oraz nogi są wykonane z litego egzotycznego drewna – azjatyckiego Merbau, i zostały wykończone ręcznie wielowarstwową powłoką politury na bazie naturalnego szelaku indyjskiego. Do wytłumienia obudów została wykorzystana akustyczna pianka falista 2 cm o podwyższonej gęstości.


 

 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Moc znamionowa - 60 W,

Moc muzyczna - 80 W,

Impedancja - 8 Ohm,

Pasmo przenoszenia - 50 - 23000 Hz,

Częstotliwość podziału - 3500 Hz,

Sprawność - 91 dB,

Terminale - mosiężne (banan/widełki.surowe kable)),

Wymiary - 73 x 34,5 x 22 cm,

Waga - 2 x 14,5 kg

Do pomieszczenia 15-25 m2


KONTAKT