SUAVE by SHUBI

Podstawka ekspozycyjna na CD
12 kwietnia 2022
FISHER X-100-3 (1964) – obudowa Full Custom
23 października 2022
 

 

SUAVE

by SHUBI - kolumny 2-drożne


 

SUAVE to trzeci z kolei zestaw kolumn autorskich od manufaktury SHUBI.

To połączenie wizualnej retro stylistyki, charaterystycznej dla kolumn i monitorów sprzed kilku dekad, z nowoczesną technologią wykorzystanych komponentów elektronicznych.


Ta klasyczna forma w połączeniu z odpowiednio opracowanymi rozwiązaniami akustycznymi, zapewnia wyjątkowo przyjemny dla ucha dźwięk i szeroką scenę. 

Kolumny SUAVE to produkt zaprojektowany i wykonany w Polsce, na bazie rodzimych i importowanych komponentów. Jest to konstrukcja 2-drożna, której główną cechą jest jedwabny tweeter SEAS z falowodem oraz celulozowy MID-woofer STX (10”), pracujące w obudowie otwartej typu Bass-Reflex z dostrojonym, podwójnym portem. Oba przetworniki, współpracujące z odpowiednio zaprojektowaną zwrotnicą i zoptymalizowaną akustycznie obudową, oddają zarówno szczegółowość i dynamikę, jak i głębię dźwięku.


 

 

Kolumny posiadają dedykowane maskownice z obiciem w postaci wysokiej klasy, trójwarstwowej, akustycznie przepuszczalnej tkaniny. Maskownice mocowane są za pomocą magnesów neodymowych, co zdecydowanie ułatwia ich zdejmowanie.


 

Moc znamionowa zestawu to 150W, jednak może on pracować nawet ze wzmacniaczami generującymi moc rzędu 10W na kanał. Sprawdza się bardzo dobrze w połączeniu z dobrej klasy klasycznymi tranzystorowcami lecz pełnię swoich możliwości pokazuje w towarzytwie wzmacniaczy lampowych.


Kolumny przeznaczone są do pomieszczeń o powierzchni od 14 do 25-30 m2. Brzmienie może się różnic, zależnie od użytego źródła dźwięku, jak i adaptacji akustycznej pomieszczenia. 

Aby zapewnić optymalne warunki odsłuchu kolumn (w tym wysokość względem słuchacza), OPCJONALNIE, w skład zestawu wchodzą dodatkowo dedykowane standy/stojaki skrzyniowe o wysokości 56 cm i identycznej podstawie. Standy posiadają wielkrotnie żebrowaną konstrukcję z 4 przegrodami, wypełnionymi wełną syntetyczną oraz dużą komorę balastową w dolnej części, wypełnioną 7.5 kg przemysłowego granulatu SBRX. Wszystko to powoduje, że są one głuche akustycznie i nie przenoszą rezonansów z dolnej cześci obudowy kolumn. Wykończenie jest zgodne z kolumnami dla uzyskania ciągłości wzoru i koloru.


Standy posiadają bezpieczne dla podłoża poliamidowe stopki oraz po cztery dystansowe podkłady antyposlizgowe na wierzchniej stronie, na których bezpośrednio stawia się kolumny.


 

 

 

Poniżej montaż z sesji w pokoju odsłuchowym o powierzchni 14 m2.

Wykorzystany system audio:

- Wzmacniacz MOON 240i

- Źródło LUMIN U1 mini ( pliki z serwera oraz TIDAL )

- DAC Digilog Musical Fidelity na kości TDA1451


 

 

SPECYFIKACJA:

Pasmo przenoszenia - 40-22000 Hz

Czułość - 88 dB

Moc RMS - 150 W

Impedancja - 8 Ohm

Częstotliwość podziału - 1600 Hz

Zalecana moc wzmacniacza - 10 – 100 W

Przetwornik średnio-niskotonowy - STX 10,5” (27 cm)

Przetwornik wysokotonowy - SEAS 4” (10,3 cm)

Złącza głośnikowe - pojedyncze bananowe

Materiał obudowy - MDF

Wykończenie - fornir (TEAK, Dąb)

Wymiary (WxSxG) - 53,8 x 38,8 x 30 cm

Waga netto - 22 kg/szt.CENA ZESTAWU - kolumny - 7190,00 ZŁ

CENA ZESTAWU - kolumny + standy - 9850,00 ZŁ


PRODUKCJA OKRESOWA WEDŁUG ZAPOTRZEBOWANIA


KONTAKT