SUAVE by SHUBI

Stojak ekspozycyjny na CD/płytę winylową
12/04/2022
FISHER X-100-3 (1964) – obudowa Full Custom
23/10/2022
 

 

 SUAVE by SHUBI 

kolumny 2-drożne BR


 

SUAVE to trzeci z kolei zestaw kolumn autorskich od manufaktury SHUBI.

Kolumny SUAVE to połączenie wizualnej retro stylistyki, charaterystycznej dla modeli sprzed kilku dekad, z nowoczesną technologią wykorzystanych komponentów elektronicznych.

Ta klasyczna forma w zestawieniu z odpowiednio opracowanymi rozwiązaniami akustycznymi, zapewnia wyjątkowo przyjemne brzmienie, a także stanowi doskonały wstęp dla osób, które chcą od muzyki czegoś więcej. 
Jest to konstrukcja 2-drożna, której główną cechą jest tweeter SEAS z jedwabną kopułką osadzony na falowodzie oraz celulozowy MID-woofer STX (10”), pracujące w obudowie otwartej typu Bass-Reflex z odpowiednio dostrojonym, podwójnym portem. 

Należycie zaprojektowana zwrotnica z podziałem pasma na poziomie 1.6 kHz zapewnia zbalansowaną pracę obu ptrzetworników działających płynnie w zakresie 40 Hz do 22 kHz.

Skuteczność 88dB pozwala na łatwe wysterowanie monitorów przez wydajne prądowo wzmacniacze, nawet o niewielkiej mocy, rzędu 8-10W na kanał. 

Z racji swojej uniwersalności, zagrają praktycznie w każdym pomieszczeniu o powierzchni od 12 do 30 m2. 

Kolumny posiadają dedykowane maskownice z obiciem w postaci wysokiej klasy, trójwarstwowej, akustycznie przepuszczalnej tkaniny. Maskownice mocowane są za pomocą magnesów neodymowych, co zdecydowanie ułatwia ich zdejmowanie i dodaje estetyki z racji braku klasycznych kołków montażowych, które są elementem widocznym.


 

Moc znamionowa zestawu to 150W, jednak może on pracować nawet ze wzmacniaczami generującymi moc rzędu 10W na kanał. Sprawdza się bardzo dobrze w połączeniu z dobrej klasy klasycznymi tranzystorowcami lecz pełnię swoich możliwości pokazuje w towarzytwie wzmacniaczy lampowych.


Kolumny przeznaczone są do pomieszczeń o powierzchni od 14 do 25-30 m2. Brzmienie może się różnic, zależnie od użytego źródła dźwięku, jak i adaptacji akustycznej pomieszczenia. 
Obudowa monitorów SUAVE wykonana jest z płyty MDF oraz jednolitej sklejki brzozowej i jest w 100% poskładana i wykończona ręcznie.

Przyciemniony fornir z orzecha włoskiego nadaje jej modnego retro charakteru, a znajdująca się na froncie, naturalna, barwiona na czarno okleina z drewna KOTO, dodaje kontrastu i zadziornego charakteru.

Całość wykończona została kilkoma warstwami wysokogatunkowego i w pełni wodoodpornego twardego oleju.


 

 

 

Poniżej montaż z sesji w pokoju odsłuchowym o powierzchni 14 m2.

Wykorzystany system audio:

- Wzmacniacz MOON 240i

- Źródło LUMIN U1 mini ( pliki z serwera oraz TIDAL )

- DAC Digilog Musical Fidelity na kości TDA1451


 

 

 +SPECYFIKACJA:

Pasmo przenoszenia - 40-22000 Hz

Czułość - 88 dB

Moc RMS - 150 W

Impedancja - 8 Ohm

Częstotliwość podziału - 1600 Hz

Zalecana moc wzmacniacza - 10 – 100 W

Przetwornik średnio-niskotonowy - STX 10,5” (27 cm)

Przetwornik wysokotonowy - SEAS 4” (10,3 cm)

Złącza głośnikowe - pojedyncze bananowe

Materiał obudowy - MDF

Wykończenie - fornir (TEAK, Dąb)

Wymiary (WxSxG) - 53,8 x 38,8 x 30 cm

Waga netto - 22 kg/szt.CENA ZESTAWU - kolumny - 7190,00 ZŁ

CENA ZESTAWU - kolumny + standy - 9850,00 ZŁ


PRODUKCJA OKRESOWA WEDŁUG ZAPOTRZEBOWANIA


KONTAKT