SHUBI „SICILIAN” – zestaw kolumn podłogowych w stylu Retro

platforma audio MB-PP50 dla EMOTIVA BassX Ta-100
01/06/2021
custom mini audiorack – solid oak & steel
01/09/2021
 

 

SHUBI "SICILIAN" - zestaw kolumn podłogowych w stylu Retro


 

Kolumny stereofoniczne SICILIAN to największy i najpoważniejszy jak dotąd, autorski projekt. Jest to zestaw zaprojektowany całkowicie od podstaw i wykonany w 100% ręcznie, poczynając od montażu obudów głośnikowych i kończąc na przytwierdzeniu tabliczki znamionowej na ich tylnym panelu.


Ideą jaka stała za całymprojektem, była chęć stworzenia zupełnie nowych, masywnych kolumn podłogowych w stylu Retro, nawiązujących wizualnie, czyli konstrukcyjnie i wykończeniwo do klasycznych modeli z lat 60' i 70', jednak opartych na obecnie stosowanych komponentach elektronicznych wysokiej klasy. 

Kolumny zostały zaprojektowane jako konstrucja 2-drożna, zamknięta, ale z pełnym dostępem do wnętrza, na co pozwala demontowalny tylny panel. Każda z nich oparta jest na trzech przetwornikach - dwóch niskotownowych 10STX 10", połączonych równolegle oraz jednym tweeterze SB Acoustic. Przetworniki osadzone są w układzie TWW. Sercem kolumn są indywidualnie zaprojektowane, dedykowane zwrotnice na wysokiej klasy komponentach marki Jantzen.


Podział pasma został ustalony na 2800Hz przy 18dB/okt., a głośniki pracują w zakresie 36 Hz do 22Khz przy spadku -6dB/okt, co przy sprawności na poziomie 92dB daje wyjątkowo nisko schodzące basy i bardzo klarowne, acz nie za ostre soprany. Dodatkowo, z racji bardzo dużej sprawności tweetera i dużego zakresu jego pracy, mimo braku głośnika średniotonowego, dźwięk w paśmie średnich częśtotliwości jest oddany nadzwyczaj poprawnie, dynamicznie i czysto.


Zestaw charakteryzuję się bardzo dobrą dynamiką, kontrolowanym basem, który jest odpowiednio mocny i krótki lub łagodny i nieco rozciągnięty, dokładnie tam gdzie jest to wymagane. Wszelkie wokale oraz dźwięki instrumentów strunowych, smyczkowych czy klawiszowych są niesamowicie czyste i dokładne. Świetna stereofonia pozwala na bardzo precyzyjne umiejscowienie instrumentów w przestrzeni. 

Kolumny zbudowane są z solidnej, stabilnej sklejki wodoodpornej o grubości 21 mm i podwójnie żebrowane. Wykończenie obudów stanowi fornir z orzecha, wybarwiany wysokiej klasy chemoutwardzalnymi środkami pigmentującymi oraz ręcznie nakładanymi i polerowanymi woskami higrofobowymi z filtrami UV. Fronty głośnikowe wykonane są z płyty HDF o grubości 25 mm, pokrytej wielowartwową powłoką grafitowej, wodoodpornej farby kazeinowej o bardzo dużej twardości.


Kolumny posiadają dedykowane maskownice z obiciem w postaci wysokiej klasy, trójwarstwowej, dźwiekoprzepuszczalnej tkaniny akustycznej. Maskownice mocowane są do frontów na klasyczne kołki.


 
 

 

Moc znamionowa zestawu to 100W. Jego istotną zaletą jest możliwość pracy ze starszymi modelami wzmacniaczy lub amplitunerami tranzystorowymi o mniejszej mocy, co wyklucza konieczność zaopatrywania się w stosunkowo drogie wzmacniacze lampowe. Kolumny można wysterować tradycyjnym wzmacniaczem o mocy nawet tylko 50W, bez znaczącej utraty sprawności zestawu.


Terminale przyłączeniowe znajdują się się na tylnym panelu kolumn poniżej tabliczki znamionowej i pozwalają na podłączenie przewodów sygnałowych z surowymi końcówkami (max. 4mm2) lub wtykami bananowymi.


 

PONIŻEJ MATERIAŁ ODSŁUCHOWY WYKONANY ZA POMOCĄ REJESTRATORA TASCAM DR-07X MKII - ŹRÓDŁO - YAMAHA A520 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - ok. 30 kg/szt.

Moc znamionowa - 100W

Pasmo przenoszenia - 38-22000 Hz

Częstotliwośc podziału zwrotnicy - 2800 Hz 18dB/okt.

Impedancja - 4 Ohm

Pojemność - 80 litrów

Wymiary - 99 x 39 x 35 cm

Materiał - sklejka wodoodporna / fornir

Wykończenie - chemoutwardzalne środki pigmentujące / tradycyjne woski
PRODUKCJA WYŁĄCZNIE NA ZAMÓWIENIE - zapytaj o cenę
PRZYBLIŻONY CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA - 6-7 TYG.


KONTAKT