podstawy mobilne do JBL 4670d

NORDMENDE PA-1000 half-case / FULL CUSTOM
08/04/2021
platforma do McIntosh C-2500
09/04/2021
 

 

podstawy mobilne do JBL 4670d


 

Podstawy mobilne do kolumn JBL 4670d to pierwszy wyrób na zamówienie tego typu. Klient zażyczył sobie masywne blaty z opcją łatwego przemieszczania aby jego nowe, bardzo masywne kolumny (130 cm wysokości i około 95 kg/sztuka) można było bezproblemowo przestawiać, bez konieczności ich dźwigania.
 

Aby zachować pewną elegancję wykończenia i dopasować blaty podstaw kolorystycznie do kolumn, padło na klejonkę z litego DĘBU, która miała zostać wybarwiona na czarno. Blaty musiały być dostatecznie solidne i masywne, aby dać radę naporowi kolumn, dlatego końcowe wymiary klejonek osiągnęły 67 x 47 x 5,5 cm. (krawędzie miały wystawać po 1 cm na stronę)


Blaty po wykonaniu, zostały delikatnie sfrezowane, aby zniwelować ostre krawędzie. Wyfrezowane zostały również po 3 kanałki - jeden długi z przodu oraz krótsze na każdym z krótszych boków - aby ułatwić chwyt podstawy i wygodniejsze przesuwanie w razie potrzeby. 

Blaty dla uzyskania należytego koloru i jednocześnie trwałej, solidnej powłoki wykończeniowej, zostały pokryte trzema warstwami twardego, czarnego lakieru akrylowego.


Najistotniejszym etapem projektu był dobór kółek. Musiały być skrętne, z dobrym hamulcem, jak najmniejsze, aby pasowały proporcjonalnie do wielkości blatu oraz co najważniejsze musiały wytrzymać bardzo dużą wagę kolumn i ich ewentualne przesuwanie po nierównościach podłogi lub krawędziach dywanów.


Ostatecznie padło na przemysłowej klasy wyrób polskiego producenta. Koła bliźniacze, skrętne, łożyskowane z wielowpustowym hamulcem w obudowie z bardzo wytrzymałem blachy ocynkowanej o grubości 2 mm - co najważniejsze o udźwigu 100kg na sztukę. Siłą rzeczy podstawy otrzymały łączny udźwig rzędu 400 kg na sztukę. Koła zostały zamocowane za pomocą 4 masywnych wkrętów do drewna o grubym, rzadkim gwincie, dla maksymalnej siły mocowania.


 

 

Klient był wyjątkowo zadowolony z efektu końcowego prac głównie ze względy na to, ze kolumny razem podstawami o łącznej wadze ponad 100 kg dało się przesuwać po podłodze dosłownie jednym palcem.
 

 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - ok. 12 kg / sztuka

Wymiary: 67 x 47 x 13 cm

Materiał konstrukcyjny - lite drewno DĘBOWE

Wykończenie - czarny, twardy lakier akrylowy

Maksymalne sugerowane obciążenie - 350 kgCENA KOMPLETU (2 SZTUKI) NA ZAMÓWIENIE (KWOTA NA 07.2021) - 2185,99 ZŁ
KONTAKT