platforma do McIntosh C-2500

podstawy mobilne do JBL 4670d
08/04/2021
platforma audio MBV-FS80
25/04/2021
 

 

platforma do McIntosh C-2500


 

Platforma została wykonana jako kolejny już wyrób na zamówienie dla jednego z poprzednich klientów. Produkt musiał spełniać trzy podstawowe warunki - przeważającym surowcem miało być lite drewno, musiał być czarny pod kolor wzmacniacza oraz stylistycznie zbliżony do wcześniej zrobionej platformy z litego WENGE i SAMBY. 

Ostatecznie padło na drewno DĘBOWE, które jest relatywnie twarde i jednocześnie dość łatwe w obróbce. Dodatkowo posiada ładne usłojenie. Najbardziej newralgiczna kwestia, czyli maksymalna, możliwa wysokość platformy, wymogła, aby grubość blatu, pod odliczeniu narożnych elementów dystansowych, zamknęła się w 40 mm.


Po wykonaniu klejonki i docięciu jej na miarę, blat został sfrezowany uzyskując łagodne załamanie wszystkich krawędzi oraz ozdobne kanałki po bokach, które dodatkowo usztywniły usłojenie na odciętych sztorcach. 

Po pełnym oszlifowaniu, wszystkie elementy drewniane zostały wykończone trzema warstwami czarnego, twardego lakieru akrylowego oraz kilkoma warstwami politury szelakowej, dzięki której lakier dostał lekkiego połysku.


Za podstawę dla platformy posłużyły specjalnie wytoczone ze stali nierdzewnej stopki, z dodatkowym wkładem ochronnym z masy korkowej, zapobiegającym zarysowaniu podłoża. 

Jako element stricte dekoracyjny, poza samym logiem firmowym, wykorzystane zostały listwy ze szczotkowanej stali nierdzewnej, zamontowane w wyfrezowanych kanałkach z przodu i z tyłu blatu platformy. 

 

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - ok. 9 kg

Wymiary - 44,5 x 46 x 6,7 cm

Materiał konstrukcyjny - lite drewno DĘBOWE / stal nierdzewna

Wykończenie - czarny, twardy lakier akrylowy / politura szelakowaKONTAKT