platforma audio MBV-FS80

platforma do McIntosh C-2500
09/04/2021
platforma audio MBV-FS80 mod.ver. – do DEVIALET D200
20/05/2021
 

 
Copyrights to photos - STEREO I KOLOROWO - UNDERGROUND (https://stereoikolorowo.blogspot.com/)

 

platforma audio MBV-FS80


 

Platforma MBV-FS80, w całej dotychczasowej gamie wykonanych produktów tego typu, jest modelem prototypowym, pod względem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Jednocześnie łączy zalety wszystkich poprzednich modeli, czyli estetykę, masywność i solidność wykonania.

Spełni idealnie rolę solidnej podstawy pod sprzęt audio typu: gramofon, wzmacniacz lampowy, odtwarzacz CD, DAC itp. 

Korpus platformy stanowi frezowana płyta HDF o grubości 38 mm. Jej duża i jednolita gęstość powoduje, że jest doskonałą masywną bazą montażową dla pozostałych komponentów. Korpus otrzymał wykończenie w postaci śnieżno-białego lakieru poliuratanowego. 

Najistotniejszym elementem platformy jest jej blat główny oraz jego połączenie z korpusem. Sam blat wykonany jest z klejonki formatek sklejki wodoodpornej, okleinowanej fornirem DĄB NEGRO i wykończony gruntem szelakowym i twardym satynowym woskiem hydrofobowym.


Umieszczony jest on we frezowanym gnieździe korpusu z dystansem rzędu 7 mm. Jego zawieszenie stanowi specjalny elastyczny wkład, który zapewnia sprężystość blatu pod obciążeniem, a jednocześnie pozwala zachować stabilność przy dużym nacisku powierzchniowym, nawet do 45 kg.


Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na zredukowanie nadmiernego wpływu drgań z zewnątrz na sprzęt ustawiony na platformie - w szczególności w przypadku gramofonów, w których już same elementy mechaniczne mogą generować niepotrzebne wibracje korpusu oraz wzmacniaczy lampowych, w których lampy są szczególnie wrażliwe na zewnętrzne wibracje wszelakiego pochodzenia.

Dodatkową zaletą tego typu konstrukcji platformy jest możliwość dopasowywania wkładu amortyzującego do przyszłego obciążenia.


 


 

Podstawę platformy sanowią cztery masywne stopy wykonane ze stali nierdzewnej o średnicy 80 mm i wysokości 20 mm. Mimo surowego wyglądu materiału, dla zachowania estetyki, stopy pokrywają się z krawędziami korpusu oraz posiadają po 3 ozdobne przetoczenia. W ich dolnej części zamocowane zostały wkłady korkowe zabezpieczające przed uszkodzeniem powierzchnię, na któej ma stać platforma.