hws2la-06-b

obudowy do LiiAudio CRYSTAL 10″
22/09/2020
stojak słuchawkowy HW-1
11/10/2020
 

PLATFORMA AUDIO

EKSPOZYCYJNA / ANTYWIBRACYJNA

MODEL: HWS2LA-06-B

Platforma wykonana na specjalne zamówienie. Zastosowana jako podstawa antywibracyjna dla klasycznego gramofonu PIONEER PL570

 


 

Konstrukcja platformy została wykonana wykonana w całości z litego drewna. Składa się z dwóch blatów - klejonek z afrykańskiego WENGE oraz segmentu środkowego, który stanowi rama z kratownicą usztywniającą, z również afrykańskiej, SAMBY.

WENGE dzięki niesamowitej twardości, stanowi wyjątkowo solidną podstawę wytrzymującą bardzo duże obciążenie, a jednocześnie doskonałą bazę konstrukcyjną dla całej platformy. Segment środkowy - najważniejsza cześć platformy - stanowi rama z wewnętrzną kratownicą wykonaną z SAMBY, wypełniona dokładnie mieszanką granulatów o właściwościach antywibracyjnych i energochłonnych - kwarcowym 1-3 mm i kauczukowym 2-4 mm.

 


 

Całość została oparta na tradycyjnie toczonych stopach z litego mosiądzu o średnicy całkowitej 50 mm, których integralnymi elementami są zamocowane płytki z kauczuku EPDM i elastycznej masy korkowej, zapobiegającej zarówno uszkodzeniu blatu dolnego platformy jak i podłoża, na którym ta stoi. Stopki mocowane są za pomocą nierdzewnych śrub imbusowych M6 do elementów dystansowych blatu izolowanych przekładkami z masy korkowej.

Wykończenie platformy to ręcznie nakładana politura na bazie naturalnego szelaku indyjskiego w odmianie rubinowej. W tym przypadku jest to 15 warstw, co na strukturze WENGE pozwoliło uzyskać matowo-satynową powierzchnię, jaką zażyczył sobie klient.

  

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Waga - 13 kg

Wymiary - 54 x 44 x 8 cm

Materiał konstrukcyjny -lite drewno egzotyczne - afrykańskie WENGE/SAMBA

Wypełnienie segmentu tłumiącego - mieszanka granulatu kwarcowego i granulatu kauczuku EPDM - 8kg

Wykończenie - ręcznie nakładana politura na bazie naturalnego indyjskiego szelaku rubinowego


KONTAKT