ACCUPHASE P300-II – obudowa full custom

Stojak na lampy do wzmacniaczy
28/11/2023
Obudowa do gramofonu GARRARD 401
28/11/2023
 

 

ACCUPHASE P300-II  - obudowa full custom


 

Obudowa do klasycznego wzmacniacza ACCUPHASE P300-II, została wykonana na specjalne zamówienie stałego klienta ze Szwecji. Głównym wymogiem było dopasowanie jej do wcześniej zamówionych obudów, aby stanowiły pewien zestaw stylistyczny. 

Obudowa do ACCUPHASE P300-II, rózni się nieco od fabrycznego modelu dedykowanego przez producenta dla wspomnianego wzmacniacza.

Zgodnie z życzeniem klienta została zmodyfikowana na potrzeby ujednolicenia wyglądu z wcześniej zamówionymi obudowany do dwóch jednostek marki McIntosh. Część przednia nie okala płyty czołowej urządzenia lecz opiera się na jej tylnej ścianie.

Z kolei górne, podłużne kanałki wentylacyjne zostały zastąpione znacznie większą sekcją z lakierowaną blachą jako osłoną otworu do przepływy powietrza.

Jako zgodne z oryginałem zachowane zostały jedynie boczne, pionowe kanały wentylacyjne, frezowane przelotowo, bezpośrednio w ścianach obudowy.


 

 

Obudowa została oklejona fornirem modyfikowanym, drewnianym AMARANTO typu Decor, o charakterystycznym falistym deseniu i bursztywnowym kolorze. Wykończenie stanowi twardy wosk olejny z dodatkową powłoką w postaci polerowanego twardego wosku higrofobowego.


Za podstawę dla całości służa cztery stopki o średnicy 40 mm i wysokości 25 mm, specjalnie wytoczone z litego mosiądzu.